SD20-4R7-R Coiltronics / Eaton Fixed Inductors 4.7uH 1.33A 0.0612ohms
Part Nnumber
SD20-4R7-R
Description
Fixed Inductors 4.7uH 1.33A 0.0612ohms
Producer
Coiltronics / Eaton
Basic price
Eaton Product Category: Fixed Inductors RoHS:  Details Brand: Coiltronics / Eaton Inductance: 4.7 uH Tolerance: 20 % Maximum DC Current: 1.33 A Maximum DC Resistance: 61.2 mOhms Operating Temperature Range: - 40 C to + 85 C Shielding: Shielded Termination Style: SMD/SMT Case Length: 5.2 mm Case Width: 5.2 mm Case Height: 2 mm Core Material: Ferrite Packaging: Reel Product: Power Inductors Factory Pack Quantity: 2900 Test Frequency: 100 kHz Type: Low Profile Power Inductor
Following Parts
Random Products
(keyword SD20-4R7-R Coiltronics / Eaton Fixed Inductors 4.7uH 1.33A 0.0612ohms)